İHTİYARLIKTA BİR MİSAFİRDİR, ONU AĞIRLAYARAK VEFA GÖSTERMEK GEREKİR PROJESİ

 
Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.

Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Bu hizmeti çeşitli nedenlerle ailelerinden ve çocuklarından alamayanlara bu hizmeti imkânlar ölçüsünde verilmesi onların hayatlarını büyük oranda kolaylaştıracaktır.
İlçemizde uygulanmakta olan proje kapsamında; dezavantajlı durumdaki yoksul, bakıma muhtaç,65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan ve engelli olup, ev temizliklerini yapacak durumda olmayan vatandaşlarımızın ev temizliklerinin profesyonel ekipler tarafından yapılması sağlanmaktadır.
Eylül ayı itibari ile ilçemizde uygulanmaya başlanan proje 12 ay süre ile yürütülecek olup, 12 temizlik personeli ayda 2 defa temizlik için vatandaşlarımızın hanelerini ziyaret edecektir.
 
Projeden aşağıdaki şartları taşıyan vatandaşlarımız faydalanabilecektir.

  • 65 yaş ve üstü ev temizliklerini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız,

  • Engelli durumda olup, ev temizliklerini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız,

  • Kronik rahatsızlığı bulunan ve ev temizliklerini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız,

     


 

Acil Durum Telefonları

Acil Durumlarda Arayabileceğiniz Telefonlar

Bilgi İçin

0212 646 28 54

  • 155 Polis
  • 112 Ambulans
  • 110 İtfaiye